HAKKIMIZDA

Alimoğlu ailesi üyeleri olarak, geçmişten bugüne bireysel olarak ya da farklı sivil toplum kuruluşları bünyesinde yürütmüş olduğumuz gönüllülük hizmetlerimizi tek çatı altında ve kurumsal olarak sürdürmek üzere Alimoğlu Sağlık ve Eğitim Vakfı’nı kurduk.

Eğitim ve bilimin desteklenmesiyle çok değerli kazanımlar elde edileceğine inanıyoruz. Bunun için de her bir vakıf kurucumuzun yıllar içinde edindiği deneyim ve tecrübeyi gönüllük alanında ülkemize hizmet gayesiyle kullanmayı bir borç olarak görüyoruz. Bu çerçevede insan büyük bir bütünün parçasıdır ve sorumluluk almakla yükümlüdür. “İnsanların hayırlısı insanlığa yararlı olandır.”

Bugünün heyecanlı gençlerinin, ülkesine tutkuyla hizmet eden bilim insanları olarak yetişmesi için mütevazı bir katkı sunabilirsek ne mutlu bize.

AMACIMIZ

İnsanlığın evrensel yararını gözeterek bilimsel, sanatsal ve kültürel faaliyetleri desteklemek,

Sahip olduğumuz maddi ve manevi birikimi, herhangi bir ayrım gözetmeksizin dünya üzerinde kırılgan gruplarda bulunan insanların yararına kullanmak,

Bilim ve teknolojiyi insan sağlığının korunması ve iyileştirilmesinde temel bir araç olarak kullanmak,

Bilgiye erişimi kolaylaştırmak,

İyiliği çoğaltmak ve yaygınlaştırmak,

VİZYONUMUZ

Sağlık alanında eğitim gören gençlerin niteliklerinin gelişimine katkıda bulunmak. Bunun yanında bilim, kültür ve sanatı hayatın doğal bileşeni olarak desteklemek.

MİSYONUMUZ

Azimli öğrencileri ve mesleklerine tutkuyla bağlı bilim insanlarını desteklemek temel hedefimizdir. Bu hedef doğrultusunda gençleri üniversite yıllarından başlayarak yenilikçi fikirlerin peşinden koşmaları için teşvik edeceğiz.

Bunun yanında ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında kırılgan gruplarda yer alan gençlerin ekonomik olanaklarına katkı sunarak, daha iyi bir eğitim almaları ve insanlığa yararlı birer birey olmalarına destek olmayı insani bir görev olarak görüyoruz.

DEĞERLERİMİZ

Evrensel bilimsel değerleri yaygınlaştırma,

İnsan onurunu koruma,

Toplumsal refah için paylaşım,

Adaletli bir gelir dağılımı için dayanışma,

Özveri,

Dürüstlük,

Liyakat,

"SAĞLIKLI BİR FİKRİM VAR" Lisans Öğrencileri Proje Yarışması Başvuruları Açıldı!

Alimoğlu Sağlık ve Eğitim Vakfı, Orzaks İlaç ve İstanbul Üniversitesi- İstanbul Tıp Fakültesi iş birliği ile hazırlanan “Sağlıklı Bir Fikrim Var” lisans öğrencileri proje yarışması başvuruları açıldı!

Genç yeteneklere, sağlık alanındaki inovatif fikirlerini sergilemelerine olanak tanıyan bir platform sunmayı hedefliyoruz. Web sitemizde yer alan “Projeler” menüsüne tıklayarak, detaylara ulaşabilirsiniz. 

Başvuru için tıklayınız. 

Başvurular 14 Eylül 2024 tarihine kadar kabul edilecektir.